Od pewnego czasu coraz powszechniejsze stają się sporty ekstremalne. Przykładem popularnego sportu dla prawdziwych twardzieli jest downhill. Jest to odmiana kolarstwa górskiego, która polega na indywidualnym zjeździe na rowerze ze stromych gór i zboczy. Bardzo często ścieżki downhillowe są wąskie i urozmaicone różnymi przeszkodami trerenowymi i dodatkowymi uskokami czy nasypami. Aby uprawiać ten sport, należy zaopatrzyć się w dobrej klasy sprzęt przeznaczony do tego sportu. Profesjonalne oprzyrządowanie downhillowe oferuje firma NS Bikes.

ROWERY DLA WYMAGAJĄCYCH KOLARZY
NS Bikes oferuje szeroki asortyment rowerów zjazdowych. Seria downhillowa opatrzona została nazwą „Fuzz”. W tej kategorii znajdziemy dwa modele, różniące się głównie osprzętem. Obydwa modele posiadają solidną i specjalnie wyprofilowaną ramę. Rama posiada trójkątny profil i jest nisko zawieszona – jest to specjalne przystosowanie do zjazdów. Pełna amortyzacja umożliwia szybką jazdę w dół zboczy pomimo przeszkód terenowych. Seria Fuzz przeznaczona jest dla już doświadczonych downhillowców, którzy biorą udział w profesjonalnych zawodach i wyścigach.

COŚ DLA MIŁOŚNIKÓW ENDURO I TRAIL
Jednakże, wspomniana firma posiada w ofercie również coś dla fanów mniej ekstremalnej jazdy. Przykładem są rowery trailowe. Trail jest to rodzaj kolarstwa górskiego, w którym jeździ się po wąskich, górskich ścieżkach. W przeciwieństwie do downhillu, w trailu nie są obecne wyłącznie strome zjazdy – zdarzają się też elementy płaskie oraz delikatne podjazdy. Dlatego też rower do trailu musi być lżejszy i bardziej elastyczny. W ofercie NS bikes znajdziemy model Snabb. Jest to profesjonalny rower górski o karbonowej ramie. Dzięki użyciu tego materiału rower jest lekki i łatwy w prowadzeniu. W tym modelu również znajdziemy pełną amortyzację – dzięki temu nie straszne są trudne warunki jazdy, takie jak wystające korzenie czy gruby żwir. Warto też wspomnieć o wysokiej klasy osprzęcie zastosowanym w tym modelu. Wyróżnia się zwłaszcza bardzo dobra korba firmy SRAM. Jest to model XO, czyli jeden z najlepszych modeli przeznaczonych dla rowerów typu górskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *