Kolarstwo górskie nie jest już jednoznacznym pojęciem. Ostatnimi czasy pojawiło się wiele jego odmian. Fani jazdy ekstremalnej powinni zwłaszcza zainteresować się downhillem i trailem.

DOWNHILL – SZALEŃCZA JAZDA DÓŁ
Downhill jest to forma kolarstwa górskiego polegająca na indywidualnej, szybkiej jeździe ze stromych gór i zboczy. Trasy często są urozmaicone różnymi uskokami, jumpami i przeszkodami terenowymi, takimi jak na przykład wystające korzenie czy duże kamienie. Ten sport wymaga na prawdę dobrze przystosowanego sprzętu. Przykładem firmy oferującej oprzyrządowanie dla downhillowców jest NS Bikes. Seria downhillowa została nazwana Fuzz. W ramach tej serii znajdziemy dwa modele przeznaczone dla profesjonalnych kolarzy zjazdowych. Obydwa modele posiadają ciężką ramę o specjalnym, trójkątnym profilu i niskim zawieszeniu. Również obydwa modele mają pełną amortyzację.

TRAIL – JAZDA W TRUDNYM TERENIE
Trail jest nieco mniej ekstremalną niż downhill odmianą kolarstwa górskiego. Polega on na jeździe wąskimi, jednokierunkowymi górskimi ścieżkami. Teren również bywa trudny na tych ścieżkach – dlatego też rowery przeznaczone do trailu również powinny być specjalnie do tego celu zaprojektowane. W przeciwieństwie do downhillu, w trailu nie tylko zjeżdża się, ale również pokonuje się dystanse na płaskim terenie i czasem podjeżdża. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie NS Bikes. W ramach rowerów trailowych znajdziemy model Snabb. Jest to lekki i elastyczny rower o karbonowej ramie. Podobnie jak w rowerach downhillowych, znajdziemy tu pełną amortyzację.

FREERIDE – COŚ DLA MIŁOŚNIKÓW ROBIENIA TRIKÓW
Poza Wish i roots, dartmoor oferuje serię rowerów Soda. Te lekkie i zwrotne rowery to prawdziwa gratka dla miłośników freeride – dyscypliny bardzo podobnej do downhillu. Jednakże, w tym rodzaju kolarstwa zjazdowego sportowcy koncentrują się głównie na robieniu trików podczas jazdy. Takimi trikami mogą być wszelkiego rodzaju zwroty w powietrzu, przewroty i tak dalej. Rower przeznaczony do tego sportu musi mieć niezwykle wytrzymałą ramę i szerokie opony, a przy tym być lekki. Seria Soda oferuje wszystkie wspomniane cechy.

Rowery do tych dyscyplin możecie znaleść na : https://biketopia.pl/brand/dartmoor/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *